اشتغال پزشکان در بیش از2 بیمارستان ممنوع!!: وزارت بهداشت


روزنامه جام جم از «محدودیت شغلی جدید برﺍی پزشکان» خبر داده و نوشته

است: «ﺍشتغال پزشکان در بیش ﺍز دو بیمارستان ممنوع شد».

این روزنامه گزارش داده است که وزارت بهداشت بخشنامه‌ای را به دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی ابلاغ کرد که بر اساس آن «پزشکان چه در بخش خصوصی فعالیت کنند و چه در بخش دولتی، حداکثر می‌توانند در دو بیمارستان یا موسسه پزشکی فعالیت کنند و البته می‌توانند جز این دو مرکز در یک مکان نیز مطب داشته باشند».

به نوشته روزنامه جام جم، وزارت بهداشت اعلام کرده است با اجرای این بخشنامه «فعالیت پراکنده پزشکان در مراکز متعدد» کاهش خواهد یافت و «از افت کیفیت خدمات درمانی و سردرگمی بیماران» نیز جلوگیری می‌شود.

در گزارش این روزنامه تاکید شده است که وزارت بهداشت قصد دارد با محدود کردن فعالیت پزشکان در بیشتر از دو بیمارستان یا موسسه، «برای پزشکان جوانی که بیکار هستند و دنبال کار می‌گردند نیز زمینه اشتغال و کار فراهم کند».

جام جم نوشته است: «این بخشنامه علاوه بر دانشگاه‌های علوم پزشکی به سازمان نظام پزشکی نیز ابلاغ شده است و با توجه به این که مسئولیت صدور پروانه مطب پزشکان به عهده سازمان نظام پزشکی است، نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه به عهده این سازمان قرار گرفته است».

این روزنامه یادآوری کرده است که «بر اساس قانون پنجم توسعه، هیچ پزشکی حق ندارد به شکل همزمان در دو بخش خصوصی و دولتی کار کند و همین قانون بهانه‌ای شد تا زمستان گذشته نمایندگان مجلس تصمیم بگیرند نه فقط در حد قانون پنجم توسعه، بلکه به شکل جدی‌تر و در قالب یک قانون دائم دوشغله بودن پزشکان بخش خصوصی و دولتی را ممنوع کنند، اما بهمن ۹۱ شورای نگهبان ایرادهایی به این مصوبه نمایندگان وارد کرد و هم اکنون برای اصلاح برخی موارد این مصوبه همچنان در دست بررسی است».

/ 0 نظر / 18 بازدید